Radio Bambi

Poraz Zvezde na startu LŠ!

Fudbaleri Crvene Zvezde poraženi su večeras od Bajerna u Minhenu, rezultatom 3:0, u prvom kolu Lige šampiona (LŠ). Iskustvo, kvalitet, brzina, sve je večeras bilo na strani domaćina, koji je to pokušao da dokaže od početka meča. Pritiskao je Bajern, napadao sa svih strana i lako je dolazio do prilika.

Bavarci su slomili otpor crveno-belih u 34. minutu, kada je Ivan Perišić probio po boku, ubacio loptu pred gol, a Kingsli Koman bio precizan.

Zatresao je Bajern mrežu crveno-belih još jednom u prvom poluvremenuu i to u 40. minutu, ali je Kutinjov gol poništen zbog ofsajda.

Domaćin je ređao prilike i u nastavku, ali je Borjan nekoliko puta sjajno reagovao. Ipak, ništa nije mogao u 80. minutu, kada je Robert Levandovski iskoristio grešku Gobeljića, stigao do lopte pre golmana Zvezde, i smestio je u mrežu. U nadoknadi vremena, u strelce se upisao i Tomas Miler, kada je posle uigrane akcije nakon slobodnjaka matirao Borjana.

U narednom kolu, Zvezda kod kuće igra protiv Olimpijakosa 1. oktobra, dok Bajern istog dana gostuje Totenhemu.