Radio Bambi

Premijerka donela sreću ‘Orlovima’!

Fudbaleri Srbije savladali su večeras u gostima Luksemburg sa 3:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Srbija nije dominirala u Luksemburgu, što su mnogi (verovatno) očekivali, ali je došla do trijumfa. Bez povređenih Tadića i Jovića, uspeli su da pobede, još uvek tražeći sebe i igru pod vođstvom novog selektora Ljubiše Tumbakovića.

Igrao se 36. minut kada je Srbija povela. Kolarov je ubacio loptu sa strane, Mitrović sam pred golom glavom smešta loptu u mrežu. Sreća je bila na strani Srbije u samom finišu prvog dela igre, kada je Til šutirao a lopta završila na stativi. Nemanja Radonjić je dobio priliku u nastavku i iskoristio je na najbolji mogući način. Posle deset minuta igre u drugom delu, Radonjić je sa ivice šesnaesterca odmerenim udarcem savladao golmana domaćih i pogodio za 2:0.

Luksemburg je sve više i jače napadao, što se isplatilo u 66. minutu. Zadnja linija je ‘zaspala’, Turpel je to iskoristio i smanjio na 2:1.

Sve hrabriji Luksemburžani su bili i sve opasniji. Najbliži izjednačenju su bili u 73. minutu, kada je Dmitrović perfektnom intervencijom zaustavio loptu na gol liniji.

Nekoliko minuta kasnije, Da Mota je bio sam pred golom i snažno šutirao, ali veoma neprecizno.

A onda, hladan tuš za domaćina. Sergej Milinković-Savić je ‘otključao’ odbranu protivnika i fenomenalnim dodavanjem uposlio Mitrovića. Napadač Fulama bio je oči u oči sa golmanom i pogodio je za 3:1.

Luksemburg je do kraja meča imao još nekoliko sasvim lepih prilika, ali rezultat se nije menjao.

U drugom meču grupe G, Portugalci su u gostima savladali Litvaniju sa 5:1 (Ronaldo pogodio 4 puta).

Ukrajina je prva sa 13 bodova, Portugal drugi sa osam (meč manje), Srbija treća sa sedam. Luksemburg ima četiri boda, a Litvanija jedan.

‘Orlove’ je večeras u Luksemburgu bodrila i premijerka Srbije Ana Brnabić, zajedno sa svojom partnerkom Milicom Đorđić, te sa premijerom Luksemburga Gzavijem Betelom i njegovim partnerom Gotjeom Deteneom. Oni su sa tribina pre početka utakmice pozdravili igrače. I Brnabić i Betel su ranije danas izneli očekivanje da će njihovi timovi pobediti, ali su poručili i da sport treba da povezuje ljude i narode.