Radio Bambi

Sevilja prvi učesnik osmine finala LE!

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su i u revanš meču bili bolji od Lacija, kojeg su na “Sančez Pishuanu” savladali sa 2:0. Prvi meč Sevilja je dobila sa 1:0.

Imali smo priliku da uživamo u utakmici u kojoj su viđena dva crvena kartona, po jedan na obe strane. Prvi gol na ovom meču smo videli nakon greške Sergeja Milinković-Savića, srpski fudbaler je dodao loptu Ben Jederu koji je krenuo ka golu protivnika, dodao do Sarabije koji je šutirao, golman Lacija Strakoša je odbio loptu do Ben Jedera koji pogađa za 1:0.

Inače, isti igrač je bio jedini strelac na utakmici u Rimu.

Sevilja je od 60. minuta igrala sa desetoricom kada je drugi žuti karton dobio vezista Franko Vaskez, što je bio neki tračak nade za Lacio da mogu doći do preokreta. Ipak, ta nada je ugašena samo 11 minuta kasnije kada je crnogorski reprezentativac Adam Marušić dobio direktan crveni karton.

Sudbinu Lacija zapečatio je Sarabija, nakon maestralne asistencije Hesusa Navasa u 78. minutu. Tako je Sevilja zasluženo prošla u osminu finala Lige Evrope.

Preostale revanš utakmice šesnaestine finala Lige Evrope na programu su večeras od 18:55 i 21 čas.