Radio Bambi

Zvezda remizirala u Bernu! (Video)

Fudbaleri Crvene Zvezde remizirali su sinoć u Bernu sa Јang Bojsom (2:2), u prvom meču 4. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, i tako po drugi put uzastopno došli na korak od grupne faze najelitnijeg klupskog takmičenja. Izabranici trenera Vladana Milojevića ostvarili su fantastičan rezultat pred revanš koji se igra sledećeg utorka na stadionu “Rajko Mitić”.

Nije dobro krenulo po Zvezdu, jer su Švajcarci već u sedmom minutu došli do prednosti. Na sreću, crveno-belima nije dugo trebalo da se vrate. U 15. minutu posle kornera koji je izveo Marin, najviši u skoku je bio Degenek, i glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Drugo poluvreme krenulo je za Zvezdu kao iz snova. Marin centrira, a Garsija pogađa za 1:2.

Domaćin ipak uspeva da iujednači i to najviše zahvaljujući VAR tehnologiji. Boaći je ispred Ngamaela izbacio loptu u korner, što je pokazao i arbitar iz Holandije. Usledili sui protesti domaćih fudbalera, arbitar je odlučio da pogleda snimak, “pronašao” je kontakt i pokazao na belu tačku. Siguran realizator za 2:2 bio je Giljom Oro.

Uvertira u Bernu je bila paklena, jer je veliki broj navijača Crvene Zvezde nakon mnogobrojnih provokacija tokom kortea prema stadionu napravio nekoliko ekcesa, koji na sreću nisu prerasli u ozbiljnije incidente.

Oko 20 navijača naoružani palicama, napalo je jednu osobu ispred ustanove za narkomane. Policajac je morao da puca u vazduh da bi smirio rulju. Nije korišćena bojeva municija.