Dejan G. (33), aktivno vojno lice iz Bele Crkve, zaposlen u Vojnoj policiji, uhapšen je zbog sumnje da je silovao devet žena i da je pokušao da siluje jednu. Kako saznajemo, njemu je nakon hapšenja određen pritvor.
-“On je napadao žene od 2010. do 2013. godine. Sačekivao ih je, uglavnom, na Mostarskoj petlji, na nekoj od autobuskih stanica”, – kaže sagovornik iz istrage. Svoje žrtve nalazio je među ženama koje su dolazile na stanicu ili izlazile iz autobusa, zatim ih je pratio sve dok ne bi došle do nekog od mračnih delova na mostu.
-“Uverio bi se da nema očevidaca u blizini, a onda bi ženu napao s leđa. Uhvatio bi žrtvu sa obe ruke i oborio na zemlju, a zatim silovao. Žene su najčešće bile toliko šokirane da nisu mogle ni da probaju da se brane. Posle silovanja bi pobegao”, – kaže sagovornik Kurira.
Prema rečima sagovornika, Dejan G. je uhapšen nakon što ga je jedna od žrtava prijavila policiji. Policijska istraga pronašla je njegov DNK na odeći žrtve.
-“Nakon prve prijave još nekoliko žena je prijavilo da su silovane na isti način i na istom mestu. Upoređivanjem DNK utvrđeno je da ih je silovala ista osoba”, – priča izvor iz istrage.
Inače, Dejan G. je oženjen i ima dvoje dece, od kojih je jedno dete beba.
KURIR
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!