Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je ‘umišljeni mirotvorac Stjepan Mesić opet obukao ustaško odelo koje navlači po potrebi i samo kada treba napadati Srbe i Republiku Srpsku ili držati ustaške govore po Australiji’. Komentarišući Mesićevu izjavu ‘da bi odmah trebalo preseći koridor (Bijeljina – Banjaluka) kada bi Republika Srpska pokušala da se otcepi od BiH i da bi to bilo gotovo za par sati’, Dodik je rekao da bi ‘taj političar, koji je deo prošlosti u svakom smislu i koji je već dugi niz godina ostavljen na smetlištu istorije, u čijoj glavi očigledno vlada oluja, ponovo da ratuje, preseca koridore i priziva NATO’.
-“Pošto se BiH i u međunarodnim političkim krugovima sve više spominje kao njen propali eksperiment, srpski narod, koji iznad svega ceni slobodu, jednostavno ne sme dopustiti da doživi potop u propaloj zajednici. Zato i mislim da je pri takvom stanju stvari racionalan dijalog o mogućem mirnom razlazu najbolje rešenje za sve u BiH”, – rekao je predsednik Srpske.
Dodik je konstatovao da zagovornike ratne opcije, poput jednog od grobara bivše Јugoslavije – Mesića, na svu sreću niko ništa i ne pita, niti bilo ko drži do njegovog mišljenja.
-“A što se tiče Mesićevog istomišljenika Valentina Incka i njegovih snova, poručujem mu da ide u svoju zemlju i tamo sanja, jer ne znam šta će više ovde”, – zaključio je Dodik.
PROČITAJTE I >>> Mesić – Da se ja pitam Srbima bih presekao koridor!
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!