Na području opštine Vlasenica nije registrovan korona virus (COVID-19), ali je većem broju lica, uglavnom onima koji su stigli proteklih dana iz inostranstva, izdata mera samoizolacije. Nadležni podsećaju da nesavesne građane koji se ogluše o izdata upozorenja, mere i naredbe, očekuju zakonom propisane kazne.
U toku današnjeg dana Кomunalna policija u saradnji sa Policijskom stanicom Vlasenica i nadležnom inspekcijom vršila je kontrolu lica kojima je određena kućna izolacija, odnosno proveravala da li su na lokaciji na kojoj treba da budu i tom prilikom ustanovljeno je da se tri lica ne nalaze na kućnim adresama, odnosno da se ne pridržavaju mera.
-“Napominjemo da se svi moraju ponašati u skladu sa propisanim merama i da će policija preduzimati sankcije prema onima koji se ne budu pridržavali istih. Apelujemo na građane kojima je određena samoizolacija, a posebno na lica koja danas nisu pronađena na kućnim adresama, da mere shvate kao prioritet i da se ponašaju disciplinovano i odgovorno, kako bi se izbegle neželjene posledice, a da ostali sugrađani pokažu odgovornost tako što će prijaviti nadležnim organima lica koja ne poštuju mere, za dobrobit svih nas”, – navodi se u saopštenju iz opštine Vlasenica.
-“Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) ima posebnu ulogu u pogledu sprečavanja narušavanja javnog reda i mira i sprovođenja mera Vlade Republike Srpske dok je na snazi vanredna situacija. S tim u vezi, navodimo da će sva lica koja se ne budu pridržavala mera samoizolacije biti procesuirana. Još jednom napominjemo da će Кomunalna policija u saradnji sa nadležnim organima i večeras i u narednim danima nastaviti da vrši kontrolu, te da će za licima koja i nakon pismenog obaveštenja, ne budu na lokacijama samoizolacije, biti raspisane poternice”, – dodaje su u saopštenju.
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!