Vlada Republike Srbije usvojila je nove mere za suzbijanje epidemije izazvane virusom korona. Primena svih mera počinje od utorka, 24. novembra.
Nove restriktivne mere su:
– Skraćenje radnog vremena do 18:00h ugostiteljskim objektima (restoranima, kafićima, barovima, klubovima), kao i kladionicama i tržnim centrima.
– Obavezno i bezuslovno korišćenje lične zaštitne opreme, odnosno obavezno nošenje zaštitne maske u svim zatvorenim prostorima, kao i na otvorenom prostoru u situacijama kada se ne mogu izbeći međuljudski kontakti.
– Zabrana svih javnih okupljanja s prisustvom više od 5 osoba, u zatvorenom i na otvorenom prostoru. Od ove mere izuzete su radne organizacije, školske ustanove, prodavnice, tržni centri i slični objekti, za koje važi propisano ograničenje broja prisutnih osoba u svakom trenutku u odnosu na kvadraturu objekta (minimum 4 kvadratna metra po osobi).
– Omogućavanje rada od kuće svim zaposlenima kod kojih to radni proces dopušta.
– Stroga kontrola obaveze nošenja zaštitne maske u vozilima javnog prevoza, uz ograničenje maksimalnog broja putnika u vozilu na polovinu deklarisanog kapaciteta vozila.
– Stroga kontrola sprovođenja kućne izolacije, kućnog karantina (samoizolacije), kao i svih ostalih protivepidemijskih mera koje su na snazi.
Vlada Srbije u svom saopštenju navodi da su mere oročene na period od 10 dana i da će biti iznova razmotrene u skladu sa aktuelnom epidemiološkom situacijom.
-“Vlada koristi i ovu priliku da još jednom zamoli i najsnažnije apeluje na sve građane da se ponašaju odgovorno prema sebi i ostalim sugrađanima. Sve usvojene mere imaju za cilj isključivo očuvanje vašeg života i zdravlja”, – navodi se u saopštenju.
Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.
RADIO BAMBI – VIBER GRUPA
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!