Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić boravio je danas u radnoj poseti opštinama Milići, Vlasenica i Šekovići. Sastao se sa na načelnicima i sa rukovodstvom Doma zdravlja i Centra za socijalni rad u ovim opštinama.
Epidemija virusa korona bila je nezaobilazna tema. Govorilo se o tome kako organizovati rad funkcija koje su najjzačajnije u ovom trenutku. Tu se pre svega misli na zdravstveni i obrazovni sistem.
-“Ovde je zadovoljavajuća epidemiološka situacija i imamo stabilnu situaciju u obrazovnom sistemu. Buduće aktivnosti su uvođenje Doma zdravlja trezor, jer ova zdravstvena ustanova posluje pozitivno i imamo vrlo pozitivna iskustva sa onima koji su već prešli na ovaj vid poslovanja. Upoznati smo sa potrebom nabavke sanitetskog vozila i nastojaćemo da u narednom periodu i to rešimo. Zadovoljan sam i sa funkcionisanjem socijalne zaštite, a mi smo im na raspolaganju za podršku”, – poručio je Šeranić nakon sastanka sa načelnikom opštine Milići Momirom Lazarevićem i rukovodiocima Doma zdravlja i Centra za socijalni rad u Milićima.
Ministar Šeranić se danas sastao i sa načelnikom opštine Vlasenica Miroslavom Mićom Кraljevićem i rukovodiocima Doma zdravlja i Centra za socijalni rad u ovoj opštini.
-“Uz podršku Vlade Republike Srpske omogućili smo da se reši deo problema Doma zdravlja u Vlasenici kroz zbrinjavanje radnika. Nadam se da ćemo uraditi sistemski program za zbrinjavanje radnika u zdravstvu i otvoriti prostor da se mladi kadrovi zaposle i da podižemo kvalitet zdravstvene zaštite u kontinuitetu. Ovaj Dom zdravlja se pokazao spremnim da odgovori na izazove izazvane virusom korona. Ministarstvo će izaći u susret ovoj zdravstvenoj ustanovi kada je u pitanju odobravanje specijalizacija da i na taj način zajedničkom saradnjom obezbedimo razvoj zdravstvenog sistema u ovoj lokalnoj zajednici. Zadovoljan sam kada su u pitanju i redovne isplate iz oblasti socijalne zaštite i nastojanja za dalje stručno unapređenje rada Centra za socijalni rad”, – rekao je ministar Šeranić nakon sastanka u opštini Vlasenica.
-“Zadovoljstvo nam je bilo ugostiti ministra Šeranića jer smo imali mnogo tema za razgovor i svega onog što se tiče zdravstvene ustanove Doma zdravlja u Vlasenici i problematike koja se nalazi u toj ustanovi. Godinama unazad gomilali su se određeni dugovi i obaveze u toj ustanovi. Trebamo napomenuti da je ministar zdravlja i socijalne zaštite i prošle godine boravio u Vlasenici gde smo započeli da rešavamo probleme po tom pitanju. U proteklom periodu smo i uspeli da neke od tih problema neutralizujemo i pošaljemo deset ljudi u penziju, a da se pritom uplate sve njihove obaveze. Postoji još 10-15 ljudi koji su ispunili uslove i koji bi trebali u narednom periodu da se ispoštuju i odu u zasluženu penziju. To je jedan od aktuelnih problema na kojem intezivno radimo”, – rekao je načelnik opštine Vlasenica Miroslav Kraljević.
Nakon radnog sastanka u Vlasenici ministar Šeranić je posetio i Šekoviće.
-“Ova lokalna zajednica je imala dobar odgovor na pandemiju virusa korona i zadovoljan sam načinom kako je organizovana zdravstvena zaštita za stanovništvo. Posebno smo govorili o potrebi da se formira Centar za socijalni rad i nadam se da ćemo iduće godine uz podršku načelnika imati formiranu ovu ustanovu”, – poručio je ministar Šeranić nakon sastanka sa načelnikom ove opštine Momirom Ristićem.
Posetom Šekovićima, ministar Šeranić je završio radnu posetu opštinama regije Birač. Posetu je počeo juče kada se u Zvorniku sastao sa gradonačelnikom Zoranom Stevanovićem i sa rukovodstvom bolnice. Obišao je i radove na izgradnji novog bloka ove zdravstvene ustanove.
Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.
RADIO BAMBI – VIBER GRUPA
Komentari
Radio Bambi se ograđuje od komentara. Oni su stav i lično mišljenje čitalaca (slušalaca) i ne odražavaju stavove naše redakcije!