Radio Bambi

Čelsi doživeo katastrofu u Mančesteru!

Fudbaleri Mančester Sitija ubedljivo su pobedili Čelsi na Etihadu u derbiju 26. kola ‘Premijer lige’ rezultatom 6:0 i time se ponovo vratili na prvo mesto na tabeli. Plavci su doživeli pravi debakl, gde je Siti za 25 minuta postigao čak četiri gola.

Ova utakmica je poslala dve zastrašujuće poruke. Prva, da Sarijev Čelsi nije materijal ni za Ligu šampiona, a kamoli za borbu za titulu. I drugu, mnogo važniju, da je Liverpul prokockao sve kredite u borbi za titulu i da će do kraja sezone morati da bude savršen ako misli da za prsa prođe prvi kroz cilj ispred razgoropađene Gvardioline čete. Bodovno su poravnati, Siti ima utakmicu više i za 10 pogodaka bolju gol-razliku što nije zanermaljivo u konačnom epilogu.

Goleadu je otvorio Rahim Sterling u četvrtom minutu, pošto je natrčao na ubačenu loptu Bernarda i sa desetak metara je zakucao u mrežu. Zatim je na scenu stupio maestralni Serhio Aguero, koji je u nastavku meča došao do 11. het-trika u ‘Premijer ligi’ i time se izjednačio na čelu večne liste sa legendarnim Alenom Širerom. Argentinac je u 13. minutu “skinuo pauka” sa dvadesetak metara, u 19. je iskoristio “asistenciju” Rosa Barklija, koji je neoprezno reagovao i vratio loptu iza kompletne odbrane svog tima, da bi het-trik bio krunisan iz penala u 56.

‘Stradanje’ londonskog tima nastavljeno je golom Ilkaja Gundoana za 4:0 u 25. minutu, kad je Nemac odbijenu loptu sa ivice šesnaesterca poslao u dalji ugao španskog golmana.

Gabrijel Žezus je povisio na 5:0 u jednom od bezbroj napada domaćih, Zinčenko je sa leve strane poslao povratnu na peterac, gde neometanom Sterlingu nije bilo teško da pogodi mrežu, dođe do svog drugog pogotka, i postavi konačan rezultat.