Radio Bambi

I posle 20 godina, nema promene!

Mnogi su se nadali da će večeras nakon 20 godina reprezentacija Srbije konačno uspeti da se plasira na Evropsko prvenstvo. Nadu je produžio Jović, a iako zvuči neverovatno, svaku nadu ugasio je Mitrović. U drama uktakmici, ‘orlovi’ su večeras poraženi od Škotske u Beogradu, u finalu baraža za “EURO”, posle penal serije 5:4 (1:1).

Srbija neće igrati na Evropskom prvenstvu ni posle dve decenije, jer je večeras prokockala istorijsku šansu da se domogne kontinentalnog šampionata.

S druge strane, Škotska će se tamo naći prvi put od 1996. godine.

Realno posmatrajući večerašnju utakmicu, kako je Srbija igrala tokom većeg dela meča, teško je reći da je i zaslužila bolji ishod. Bez energije, bez pravog rešenja, mlako, tako bi se mogla opisati igra “orlova” u oba poluvremena.

Ekipa Ljubiše Tumbakovića se, ove kišne noći u Beogradu, potpuno uklopila u ambijent – tmurno, turobno i snuždeno čitavo prvo poluvreme. Nije bilo prilika, osim jednog dobrog udarca Saše Lukića, koji je završio pored stative.

I u nastavku meča nije bilo ništa bolje.

U 52. minutu Škoti su došli do prednosti. Filip Kostić je loše ispucao loptu, ona je došla do Rajana Kristija, a fudbaler Seltika je, više preciznim nego jakim udarcem, pogodio stativu, a potom i mrežu. Očekivao se brzi odgovor Srbije, ali je optimizam utihnuo. Samopouzdanje gostiju je poraslo, Škoti su se organizovano i srčano branili, a “orlovi” su, ipak, u samoj završnici, smogli snage za još jedan let. U poslednjem minutu regularnog dela, Luka Jović je visoko poleteo na loptu iz kornera, i smestio je u mrežu za 1:1.

Srpska reprezentacija je bila daleko bolja u produžecima, nego u oba poluvremena, ali, uprkos dobrim udarcima, nisu uspeli postići pogodak.

Usledilo je izvođenje penala i sve je bilo baš kako treba do poslednje serije. Sudbina je htela da penal promaši najbolji strelac Srbije i igrač od koga to niko nije očekivako – Aleksandar Mitrović.

Nije šutirao loše, ali je golman Maršal pogodio stranu (možda čak i krenuo ranije), zaustavio udarac napadača Fulama i odveo svoj tim na Evropsko prvenstvo.

Škotska će igrati u grupi D, sa Engleskom, Hrvatskom i Češkom.

Dakle, Srbija će propustiti još jedno Evropsko prvenstvo. Poslednji put, tada pod zastavom Jugoslavije, srpski fudbaleri učestvovali su na prvenstvu koje je pre dve decenije održano u Belgiji i Holandiji.

Otići će nekada i “orlovi” na “EURO”, biće i to.

Pridružite nam se i na Viberu. Pozovite i vaše kontakte sa Vibera da nam se pridruže.