Radio Bambi

Zvezda i Partizan se plasirali u polufinale Kupa! (Video)

Crvena Zvezda je odradila naizgled lagan posao u četvrtfinalu Kupa Srbije i izašla na kraj sa Radnikom iz Surdulice na stadionu Rajko Mitić, pa potpuno spremno i motivisano čeka samu završnicu ovog takmičenja, slavili su pobedu od 2:1(2:0). Prvenac u dresu srpskog šampiona postigao je Mirko Ivanić, koji je mrežu Milovana Lekića pogodio preciznim udarcem glavom u 17. minutu, dok je svaku dilemu po pitanju pobednika u poslednjim trenucima prvog poluvremena efektnim udarcem iz slobodnog udarca razrešio Mohamed El Fardu Ben.

Pokušao je Milanović uvođenjem Stevanovića i Zlatanovića da trgne svoju ekipu i učini je opasnijom po gol Milana Borjana, ali je to otvaranje gostiju i ofanzvniji pristup igri otvorilo mnogo mogućnosti Zvezdi za kontraudar, pa su gosti brzo posustali, a apsolutna kontrola utakmice bila u potunosti u rukama ekipe Vladana Milojevića. Nije Zvezda uspevala da postigne taj treći gol koji bi potpuno ubio ovu utakmicu, a onda je došao čudan 90. minut i penal koji je glavni sudija Nikolić poklonio gostima.

Arbitar kao da je želeo da malo podigne tenziju pred kraj pa smo gledali dramu. Zlatanović je precizno matirao Borjana, gosti dobili šansu da u presotalih dva minuta nagrnu napred pa šta bude. Probali su, ali se Zvezda odbranila i sačuvala prednost kojom je prošla u polufinale.

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u polufinale Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalnom meču savladali Napredak u Kruševcu ubedljivim rezultatom 4:0. Vođstvo Partizanu doneo je u 31. minutu Goran Zakarić. Nikolić je odlično pronašao Zakarića na levoj strani, a ovaj je uspeo da predribla golmana domaćih i donese prednost svom timu. Partizan je sa klupe predvodio Žarko Lazetić, nakon ostavke Bate Mirkovića.

Lazetić je imao višeminutnu raspravu sa Nikolićem neposredno pre gola, ipak ubrzo je odlučio da ga izvede, iako je imao velikog uticaja kod postizanja pogotka Zakarića.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Partizan je povisio na 2:0. Sjajan šut iz slobodnog udarca uputio je Danilo Pantić, lopta je preko živog zida završila u gornji levi ugao gola “Čarapana”. Na poluvremenu je isključen trener Kruševljana Milorad Kosanović, koji je protestvovao zbog nekih sudijskih odluka. Partizan je nastavio u svom ritmu i posle samo dva minuta od poništenog gola, postigao pogodak za 3:0. Strelac je bio Mark Valijente, koji je glavom savladao golmana Petrovića.

Nisu se zaustavljali crno-beli, a u listu strelaca upisao se i Rikardo Gomeš u 72. minutu i tako postavio konačnih 4:0.

U polufinale su se plasirali još i Mladost iz Lučana, prošlogodišnji finalista, koja je savladala Spartak rezultatom 2:1. Identičnim rezultatom slavio je i Radnički iz Niša protiv Vojvodine na svom stadionu.

Žreb polufinalnih parova trebalo bi da bude održan već sutra, a nikakvih restrikcija više nema i to znači da je moguće da u polufinalu gledamo dva duela “večitih”.